ekonomihaberRaporlarTürkiyeULUSLARARASI

TÜSİAD 47. Yaşını Kutluyor

– Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), kuruluşunun 47. yılını kutluyor
– TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik:
– “TÜSİAD, bu yönüyle dünyadaki tüm iş örgütlerinden farklı bir kapsama sahip. Bu geniş vizyonu adım adım oluşturan, benden önceki tüm TÜSİAD başkanlarına teşekkür ediyor, onları saygıyla anıyorum”

İKTİSAT GROUP – Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), 47. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Türkiye’nin önde gelen girişimci ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası derneği olarak 2 Nisan 1971’de kurulan TÜSİAD, 18 Ocak’taki Genel Kurul Toplantısı’nda açık ismini “Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği” olarak değiştirdi.

Türkiye’de kamu dışı milli gelirin yarısını oluşturan, kurumlar vergisinin yüzde 80’ini ödeyen ve dış ticaretin yüzde 85’ini gerçekleştiren 4 bine yakın şirketin temsilcisi TÜSİAD, Avrupa özel sektörünün temsil kuruluşu “BusinessEurope” üyesi kimliğiyle Avrupa Birliği’nin siyaset üretme ve karar alma süreçlerinde Türk iş dünyasının sesi olma görevini de icra ediyor.

“Küresel rekabette daha güçlü bir Türkiye” ilkesi altında son 10 yıl içerisinde 120’yi aşkın rapor yayınlayan TÜSİAD, Türkiye gündeminin önemli konularının masaya yatırıldığı 2 bin 500’den fazla etkinlik düzenledi. TÜSİAD, 2017-2018 döneminde başlattığı projelerle Türkiye’nin kalkınması ve büyümesine yönelik yapısal reform önerilerini somut çözümlerle buluşturuyor.

TÜSİAD, yarım asra yaklaşan yolculuğunun 47’nci yılında, teknoloji, dördüncü sanayi devrimi, eğitim, girişimcilik, iklim değişikliği ve yatırım ortamına odaklanan proje ve araştırmalarıyla iş dünyasına rehberlik yapıyor.

– “Fikir ve proje fabrikası gibi çalışıyoruz”

TÜSİAD’ın 47’nci kuruluş yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayınlayan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, TÜSİAD’ın, bugün Türkiye’de iş dünyasının önemli bölümünü temsil eden bir kuruluş olduğunu belirtti.

Türkiye’nin hem ekonomik hem sosyal kalkınması için çalışan bir fikir ve proje fabrikası gibi çalıştıklarını aktaran Bilecik, “TÜSİAD, bu yönüyle dünyadaki tüm iş örgütlerinden farklı bir kapsama sahip. Bu geniş vizyonu adım adım oluşturan, benden önceki tüm TÜSİAD başkanlarına teşekkür ediyor, onları saygıyla anıyorum. Atatürk ilkelerine, demokrasiye, sosyal ve ekonomik kalkınmaya olan bağlılığını güçlendirerek sürdürecek olan kuruluşumuz, Türkiye’yi büyütecek, Türkiye’nin refahını yükseltecek tüm proje ve politikalara destek olmayı sürdürecek.” ifadelerini kullandı.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى