ekonomihaberRaporlarTürkiyeULUSLARARASI

Sabiha Gökçen İlk Çeyrekte Rekora Koştu

Uluslararası platformda hizmet veren Sabiha Gökçen yılın birinci çeyreğinde yolcu sayısını yüzde 18 artırdı. Ocak, Şubat ve Mart Aylarında 7,8 milyon yolcu Sabiha Gökçen’i tercih etti.

Üç Ayda 7,8 Milyon Yolcuya Ev Sahipliği Yaptı

Ülkemizin önemli havaalanlarından olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı 2018 yılına iyi bir performansla başladı. Rekor büyüme oranıyla göz dolduran Sabiha Gökçen, yılın ilk üç ayında yolcu sayısını yüzde 18’i bulan oranda artırdı. 7 milyon 800 bin yolcuya kaliteli ve ayrıcalıklı hizmet vererek, yolcu memnuniyetini maksimize etti.

Dış Hatlardan 2,5 Milyon Yolcu Hizmet Aldı

2018’in Ocak, Şubat ve Mart aylarında dış hatlarda 2 milyon 500 bin yolcuya hizmet veren havaalanı, dış hatları kullanan müşteri sayısını yüzde 18 artırdı. İç hatlardaki artışsa yüzde 19’a denk geldi. Buna göre Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanının iç hatlarını 5 milyon 300 bin yolcu kullandı.

Yapılan açıklamaya göre yılın üçüncü ayında havalimanında 2 milyon 722 yolcuya hizmet verildi. Bu sayı bir önceki yılın aynı ayına yüzde 15 fark attı. İç ve dış hatlardaki artış yüzde 15 ile göz doldurdu.

Yılın ilk çeyreğinin tamamlanması sonrasında netleşen verileri değerlendiren Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı işletmecisi olan İSG’in üst düzey yöneticisi, yakaladıkları başarını önemli olduğunu, yolcu sayısının yüzde 18 artmasının hem Türkiye hem de kendileri için gurur verici olduğunu dile getirdi. Ersel Göral değerlendirmesinde hedeflerinin aynı performansı yılsonuna taşımak olduğunu, çift haneli büyümeye devam edileceğini aktardı. Bunun yanında yeni ticari alanların hizmete açılacağının sinyallerini vererek, “Yeni havayolları şirketlerinin bünyemize dahil edilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Yolcularımızın memnuniyetini artırma içinde elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى