ekonomihaberRaporlarTürkiyeULUSLARARASI

Kripto Para Birimlerinin Piyasa Hacmi Sert Düştü!

Kripto para birimlerinin piyasa hacmi 250 milyar dolarlık sınırın altına indi. Sanal parayatırımcıları son 24 saatte kaydedilen düşüşleri endişeyle takip ediyor.

Sanal Para Yatırımcısı, Piyasa Hareketlerine Odaklandı

Kripto para birimleri herhangi bir otoriteye bağlı olmadan işlem görmeye devam ediyor. Bazı ülkeler bu para birimlerine ilişkin sert önlemler aldı. Bazıları ise farklı düzenlemeler gitti. İşte kripto para birimleri çıkan olumsuz haberler ve bu gelişmeler sonrasında gözünü aşağıya çevirdi. Kripto para birimlerinin son 24 saat içinde geçirdiği değişimse yatırımcısını tedirgin etmeyi başardı. Piyasa hacmi şu anlarda 250 milyar doların altına düştü.

Piyasada işlem gören sanal paralar bin 988 adete düştü. Piyasanın en büyüğü konumunda olan Bitcoin geçen 24 saatlik zaman diliminde yüzde 3,09 değer kaybetti. 6 bin 500 dolar sınırına yaklaşan işlem fiyatı, şu anlarda 6 bin 622 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin’in piyasa hacmi ise değer kaybı sonrasında 112 milyar 300 milyon dolara denk geldi.

Kripto para piyasasında işleme alınan sayısı bin 559 olan bu para birimlerinin piyasa hacmi ise 248 milyar 700 milyon dolar olarak hesaplandı. Son 24 saatin işlem hacmiyse 13 milyar 30 milyon dolara denk geldi.

Piyasada en çok işlem gören sanal para birimlerinin 24 saat içinde yaşadığı değişimse şöyle oldu. EOS ve Monero değerini artırdı. EOS’taki artış yüzde 3,45 oldu. Monero ise yüzde 0,08’lik artış kaydetti. Bitcoin 24 saat içinde yüzde 3,09 değer kaybetti. Ethereum’daki azalış yüzde 3,29’u buldu. Ripple yüzde 4,95 gibi yüksek bir oranda değer yitirdi. Bitcoin Cash’teki azalış yüzde 3,74 olarak hesaplandı. Son 24 saatin kaybedenleri arasında Litecoin, Cardano, Steller ve NEO’da yer aldı. buna göre Litecoin yüzde 4,60 oranında değer kaybetti ve yatırımcısını üzdü. Cardano bu süreçte yüzde 6,40’lık düşüşe ev sahipliği yaptı. Stellar’de belirlenen kayıp yüzde 6,05’i işaret ederken, NEO’nun değeri yüzde 3,05 aşağıya indi.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى