Türkiye

Fındık İhracatında Yeni Rota Güneydoğu Asya

– Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ticaret heyeti organizasyonuna katılan 12 firma, Malezya’da ikili görüşmeler yaptı

GİRESUN (AA) – Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliğince (KFMİB) 3-6 Nisan’da Güneydoğu Asya ülkelerinden Malezya’ya düzenlenen ticaret heyeti organizasyonuna katılan 12 firma, bu ülkede ikili görüşmeler yaptı.

KFMİB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, fındık ve mamulleri ihracatçısı 12 firmanın katıldığı program çerçevesinde, başkent Kuala Lumpur’da Malezya’nın önemli kuruyemiş ithalatçıları ile çikolata, şekerleme ve dondurma ürünleri imalatçılarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Heyet, dünyanın en büyük helal gıda fuarı olarak bilinen “Malaysia International Halal Showcase 2018″i ziyaret etti, hem Malezyalı hem diğer bölge ülkelerinden gelen katılımcılarla görüşme imkanı buldu.

Malezya’daki tecrübelerinden yararlanmak ve ülkedeki iş yapma şartları ve potansiyelini daha iyi anlayabilmek adına Malezya Türk İşadamları Derneği temsilcileri ve MÜSİAD Malezya Şubesi yetkilileriyle Kuala Lumpur Ticaret Başmüşaviri Refik Özgür başkanlığında istişare toplantısı yapıldı.

Heyet, Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı’ya da nezaket ziyaretinde bulundu.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى