ekonomihaberRaporlarTürkiyeULUSLARARASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Faiz Açıklaması Geldi!

İstanbul Pendik’te yapmış olduğu konuşma sırasında faiz ile ilgili eleştirilerini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizin fakiri daha fakir yaptığını ve zengini daha zengin yaptığını ifade etti. Ekonomideki en büyük kötülüklerin faiz olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, faiz lobisinin finans kuruluşları olduğunu dile getirdi. Devlet bankalarının da finans kuruluşları içerisinde yer aldığını açıklayan Erdoğan, bu ifadesi ile dikkatleri üzerine çekti.

Enflasyon ve faiz arasındaki ilişkiye de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun temelinin faiz unsurundan kaynaklandığını belirtti. Faiz lobisinin finans kuruluşlarından oluştuğunu ve kamu bankalarının da bu lobi içerisinde bulunduğunu ifade eden Erdoğan, faiz yüzünden fakirin daha fakir, zenginin ise daha zengin olduğunu da belirtti.

Kendi Ayağına Kurşun Sıkamazsın

İstanbul Pendik’te faiz, enflasyon ve ekonomi ile ilgili eleştiri ve açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faiz için bütün kötülüklerin başı ifadesini kullanırken enflasyon sebebi olarak da yine faizi suçladı.

Ekonomide dikkatli olunması gerektiğini söyleyen birçok kişinin bulunduğunu belirten Erdoğan, ekonomide tabii ki dikkatli olunması gerektiğini lakin kendi ayağına kurşun sıkılamayacağını ifade etti. Türkiye’nin faiz belasından kurtulabilmesi için faizleri aşağı indireceklerini ifade eden Erdoğan, faizlerin aşağı inmesi ile birlikte Türkiye’nin de enflasyondan kurtulacağını dile getirdi.

Kamu bankalarının da faiz lobisi içerisinde oldukça açıkça belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomideki bütün kötülüklerin faiz yüzünden oluştuğuna dikkat çekti. Faizin ortadan kaldırılması ile Türkiye’nin refah seviyesinin artacağını, enflasyonun azalacağını ve Türkiye’nin faiz belasından kurtulacağını açıklayan Erdoğan, faizi indirmek için çalışmalara başlayacaklarını ve aksini yapmaya kalkanlar için de karşılarında kendisini bulacaklarını açıkladı.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى