ULUSLARARASI

Apple Çalışanlarını Uyardı

Apple, çalışanlarının medyaya bilgi sızdırmaması konusunda uyarı yaptı.

Apple, geçtiğimiz günlerde çalışanlarına uyarıda bulundu. Son zamanlarda Appleşirketine ait bilgilerin medyaya sızdırılmasından, şirket sahiplerinin oldukça rahatsız olduğunu belirten Apple, çalışanlarının medyaya bilgi sızdırmaması konusunda uyarı yaptı.

Yapılan uyarı sonrasında medyada Apple şirketinin cezai ve yaptırım uygulamalarında bulunacağına dair haberler yayılmaya başladı. Yapılan açıklama sonrasında, Apple şirketinin çalışanları arasından 29 kişi yakalandı. Cupertino tarafından yapılan habere göre California merkezli şirket yayınladığı notta 29 sızdırıcının yakalandığını, yakalanan 29 kişiden 12’sinin ise tutuklandığı bildirildi.

29 kişinin yakalanmasından sonra Apple şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre yakalanan 29 kişi sadece işlerini kaybetmekle kalmadı. Açıklamaya göre yakalanan bu 29 kişi hayatları boyunca bir daha iş bulma konusunda çok büyük zorluklar ile karşılaşacak.

Iphone X’e Dair Bilgiler Sızdırılmış

Yakalanan 29 kişinin soruşturmalarından sonra Apple şirketi tarafından yapılan bir diğer açıklamaya göre, şirket tarafından sızdırılan bilgiler içerisinde 2017 yılında Apple’ın yazılım koordinatörü olan Craig Federighi’nin çalışanları ile yapmış olduğu bir toplantının yer aldığını ifade etti. Toplantı içerisinde Iphone’un yeni yazılım özelliğinin ertelenebileceği hakkında konuşmalar yapılmış ve bu bilgi medyaya sızdırılmıştı.

Ayrıca Apple şirketi, yakalanan 29 kişi içerisinden isimleri belirtilmeyen kişilerin yeni yazılım paketi olan Iphone X’e dair ve Apple tarafından oluşturulan yeni Apple Watchhakkında daha önce medyaya aktarılmamış olan bilgilerin de medya ile paylaşıldığını ve medyaya sızdırıldığını belirtti. Apple tarafından yapılan açıklamada şirketin medyaya sızdırılan bilgiler doğrultusunda satışlarında olumsuz beklentiler alabilecekleri ifadesi de yer aldı. Satışların düşebileceğini dile getiren şirket, yakalanan 29 kişinin hayatları boyunca zorluk çekeceklerini ifade etti.

مقالات ذات صلة

زر الذهاب إلى الأعلى